U vlasničkom listu kuće s pomoćnom zgradom i voćnjakom koju je u rujnu prošle godine kupio Krešimir Bubalo piše kako se radi o nekretnini ukupne površine 397 m2. U kolovou 2015. na tu nekretninu upisana je primjedba i to 'temeljem pravomoćnog rješenja Ministarstva kulture, Uprave za zaštitu kulturne baštine od 06. studenog 2014. ...., te u skladu članka 12. st. 2. Zakona o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara ....', odnosno zabilježeno je svojstvo kulturnog dobra za arheološku zonu "Mursa, Pristanište i Vijenac Ivana Meštrovića". No, upisana je i zabilježba kako 'za pomoćnu zgradu (53 m2) i kuću (117 m2), po obavijesti katastra, nije priložena uporabna dozvola'. No, taj upis uskoro će biti adaktirani jer na mjestu stare nekretnine niče Bubalova vila s bazenom. Naime, Upravni odjel za prostorno uređenje, graditeljstvo i zaštitu okoliša grada Osijeka rješavaju zahtjev koji je podnio investitor Krešimir Bubalo po opunomoćeniku, poznatom osječkom arhitektu Bruni Rechneru.
Bubalu je naime izdana građevinska dozvola za građenje zgrade stambene namjene, 2.b skupine - obiteljska kuća s bazenom u skladu s glavnim projektom koji je izradila arhitektica Senka Šepić iz projektantskog ureda Rechner iz Osijeka. Na projektu Bubalove vile radili su i arhitekt Stjepan Dubravac i Dalibor Peršić, iz projektantskog ureda Statera iz Osijeka. Na izradi su sudjelovali i inženjer Josip Pastuović iz projektantskog ureda IMEP iz Višnjevca, inženjer Ivan Barušić, iz projektantskog ureda IBEL projekt d.o.o. iz Višnjevca te inženjeri Tihomir Škrivanek i Nikola Horvat iz projektantskog ureda Aquachem iz Ivanić Grada. kao stručnjaci bazenske tehnike. U dokumentu piše kako 'dozvola prestaje važiti ako se ne pristupi građenju u roku od tri godine od dana pravomoćnosti iste.'. No, to se zacijelo neće dogoditi. Bubalo je dužan tom tijelu prijaviti početak građenja najkasnije osam dana prije početka građenja.
Iz obrazloženja je vidljivo kako je Bubalov zahtjev za građevinskom dozvolom zatražio podneskom zaprimljenim 20. lipnja ove godine. Nakon što je utvrđeno kako je u spis priložena sva zakonom propisana dokumentacija te da su priložene sve propisane potvrde glavnog projekta javnopravnih tijela: HEP-Operator distribucijskog sustava d.o.o., Elektroslavonija Osijek, HEP-Plin d.o.o., Pogon Osijek, HR-31000 Osijek, Vodovod-Osijek, Hrvatske regulatorne agencija za mrežne djelatnosti, Hrvatske vode, VGO za Dunav i donju Dravu, upisano je kako se 'smatra da je glavni projekt izrađen u skladu s posebnim uvjetima Ministarstva kulture i medija, Uprave za zaštitu kulturne baštine, Konzervatorskog odjela u Osijeku, nadležni su utvrdili kako je Bubalov zahtjev osnovan.
U dokumentu piše: 'Pregledom dokumentacije utvrđeno je da je ista u pogledu lokacijskih uvjeta u skladu s odredbama gore navedenog plana. Navedeno je i kako su 'obiteljske zgrade stambene zgrade s najviše tri stana.' Bubalu je dozvoljen i samo jedan kolni pristup na građevnu česticu. Rješenje je potpisala viša savjetnica Željka Pandurević. Isto će postati pravomoćno nakon isteka žalbenog roka. Inače, žaba se može izjaviti Ministarstvu prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, u roku od 15 dana od dana primitka. No, izgledno je kako će sve proteći u najboljem redu te da uskoro uz obale Drave, u neposrednoj blizini već izgrađenih novih obiteljskih i stambenih vila niče i Bubalova vila s bazenom. Inače, sada Bubalo s obitelji živi u uređenoj prizemnici s potkrovljem ukupne površine 212 m2. Na obje nekretnine, i aktualnoj te nekretnini na Promenadi Bubalo nema niti centa kredita što ga svrstava u rijetke sretnike u Hrvatskoj.