Na Općinski građanski sud u Zagrebu zakonski zastupnik ovrhovoditelja zagrebačkog Kliničkog bolničkog centra Zagreb odvjetnik Žarko Smolčić u ime ravnatelja te ustanove Ante Ćorušića poslao je prijedlog ovrhe protiv Sani Ljubičić. Navedeno je kako posjeduju vjerodostojnu ispravu, odnosno Izvadak iz poslovnih knjiga s datumom od 5. rujna 2022. godine. Radi se o dugovanje po računu kod kojeg glavnica iznosi dva puta po 50 kn, odnosno 6,64 eura sa zakonskom zateznom kamatom. Početak tijeka kamate je od 9. siječnja 2020. godine. Od ovršenice Sani Ljubičić se traži uplata duga uvećano za zakonske kamate te troškove postupka. U uvodu piše 'Ovršenik nije podmirio dospjelo potraživanje te se radi naplate tražbine ovrhovoditelja iz vjerodostojne isprave i troškova ovoga postupka predlaže donijeti rješenje o ovrsi', odnosno traži se da ovršenica Sani Ljubičić KBC-u Zagreb namiri tražbinu u iznosu od 100 kuna, odnosno 13,27 eura uvećanu za zakonske zatezne kamate za dva iznosa od po 50,00 kn / 6,64 eura od 9. siječnja 2020. pa do isplate i to u roku od osam dana od dana dostave rješenja o ovrsi, zajedno s odmjerenim troškovima postupka u iznosu od 328,13 kn / 43,55 eura uvećanim za zakonske zatezne kamate.
U slučaju da Sani Ljubičić ne plati traženo u roku 8 dana od suda se traži određivanje ovrhe na na računu a potom i 'Ovrha općenito na imovini sukladno odredbama Ovršnog zakona'. U troškove su uračunati troškovi javnog bilježnika i odvjetnika plus PDV te naknada. Tako su troškovi postupka skoro 3 puta veći od samog duga što se često događa s ovrhama u RH. Vjerojatno će delegirana EU tužiteljica pronaći vrijeme da riješi tu ovrhu. Zasigurno nije ni sretna padom krunskog dokaza, revizorskog vještačenja Ismeta Kamala u slučaju Agrokor. Naime, tim cijelim slučajem rukovodilo je zagrebačko Županijsko državno odvjetništvo u čijoj je nadležnosti bila i predistraga u slučaju Agrokor. Već po zapovjednoj odgovornosti glavnu riječ u cijeloj priči imala je šefica spomenutog tužiteljstva Sani Ljubičić. Upravo je ona potpisala zahtjev za dodatna novčana sredstva za potrebe ovih izvida, koji je glavni državni odvjetnik proslijedio Vladi, a Vlada im je onda odobrila pet milijuna kuna posebnih sredstava. Sani Ljubičić je kao zagrebačka županijska državna odvjetnica posve sigurno upravljala i koordinirala rad istražitelja na predmetu Agrokor.
No, operativnim dijelom posla prvenstveno se bave posebno oformljeni timovi i podtimovi tužitelja. Prema neslužbenim informacijama koje su 2017. objavili mediji ona je organizirala tim i podtimove u kojima je radilo ukupno više od 20 tužitelja. Sličan način rada na slučaju Agrokor organizirala je i policija. No, u policiji je angažiran bitno veći broj ljudi. Navodno je samo u najužem timu policijskih istražitelja 20-ak policijskih službenika, dok se za potrebe rada na pojedinim dijelovima istrage koriste svi raspoloživi kapaciteti, i to ne samo ljudi koji inače rade na suzbijanju gospodarskog kriminala, nego i kriminalisti iz svih drugih policijskih odjela. Delegirana EU tužiteljica u Hrvatskoj Sani Ljubičić na poziciju glavne zagrebačke tužiteljice došla je u veljači 2015. godine u mandatu glavnoga državnog odvjetnika Dinka Cvitana. Nakon smjene Željke Pokupec, bila je vršiteljica dužnosti, a ubrzo je potom imenovana zagrebačkom županijskom državnom odvjetnicom. Prethodno je niz godina radila u USKOK-u. Sani Ljubičić svoju karijeru nije počela ni u tužiteljstvu, ni općenito u pravosuđu, nego u - novinarstvu. Radila je kao novinarka na Radiju 101.
Mediji su već pisali kako je na Stojedinicu najprije došla na praksu krajem 80-ih godina, u vrijeme kad je pohađala srednju školu, smjer kultura - novinarstvo. Ostala je na Radiju 101 i nakon završetka srednje škole i upisa na Pravni fakultet te je nekoliko godina radila kao honorarka. Na kraju je ipak napustila novinarstvo te nakon završetka Pravnog fakulteta krenula u pravosudne vode. Odradila je potrebno stažiranje u tužiteljstvu i 2000. godine postala tužiteljica, odnosno zamjenica u Općinskom državnom odvjetništvu u Zagrebu gdje je zatim radila pet godina. Na prvu šefovsku poziciju, ali izvan Zagreba, dolazi 2005. godine kada je imenovana općinskom državnom odvjetnicom u Dugom Selu. To je Državno odvjetništvo vodila oko dvije godine, do 2007. kada je povučena na rad u USKOK. Dok je radila u USKOK-u, 2010. godine i formalno je napredovala te postala zamjenica županijske državne odvjetnice u Zagrebu. Radeći u USKOK-u, vodila je više poznatih i javnosti zanimljivih predmeta. Tako je 2007. bila uključena u slučaj Maestro, usmjeren na razbijanje korupcije u Hrvatskom fondu za privatizaciju. Vodila je dio slučaja poznat kao Mali maestro protiv poduzetnika Svjetlana Stanića i bivšeg potpredsjednika HFP-a Ivana Gotovca.
Vodila je i krak afere Index koji se odnosio na kupnju ispita i upisa na Prometni fakultet u Zagrebu. “Njezin” je i slučaj Hrvatske poštanske banke protiv bivšeg predsjednika Uprave Josipa Protege i drugih. Zanimljivo je kako je Sani Ljubičić ovrha poslana na njezinu kućnu adresu na zagrebačkom Črnomercu. Pregledom vlasničkog lista utvrdili smo kako je Sani Ljubičić uknjižena kao vlasnica dvosobnog stana na trinaestom katu ukupne površine 53.95 m2. Na stanu je bila upisana i hipoteka zaprimljeno 15. lipnja 2004. zbog kredita u iznosu kunske protuvrijednosti od 49.500 CHF s kamatama po promjenjivoj stopi od 5.49 posto godišnje i na rok otplate 120 mjeseci u korist Erste & Steiermarkische Bank. Podsjetimo i kako smo u ožujku 2021. pisali o ovrsi koju je ravnatelj KBC Zagreb Ante Ćorušić pokrenuo i nad kćeri prvog hrvatskog ministra obrane. Radi se o članku pod naslovom: 'JELENA ŠUŠAK NA SUDSKOJ PLOČI HDZ-ov Ante Ćorušić ovršio kćer pokojnog Gojka Šuška - Pokojni ministar obrane zasigurno bi se okrenuo u grobu kada bi vidio kako Hrvatskom caruje 'novo normalno' u kombinaciji s dužničkim ropstvom'.