Svoju prvu imovinsku karticu Stephen Nikola Bartulica, poznatiji u Hrvatskoj kao Stjepo Bartulica, predao je u svibnju 2011. kada je postao savjetnik tadašnjeg predsjednika Ive Josipovića, U toj kartici naveo je kako ne posjeduje ništa, nikakvu pokretnu ni nepokretnu imovinu. Već u sljedećoj kartici Stephen, odnosno Stjepo, upisao je suvlasništvo nad stanom od 117 m2 vrijednim 2 milijuna kuna zbog kojeg je podigao stambeni kredit te osobni automobil Volvo i drugi automobil bračnog partnera Opel Astru. Tu je karticu Bartulica predao u siječnju 2014. godine. Dakle, u manje od tri godine dužnosničke funkcije na Pantovčaku Bartulica je uspio riješiti stambeno pitanje te posjedovati automobile. U međuvremenu je Bartulica dobio i posao višeg asistenta na Hrvatskom katoličkom sveučilištu pa je u karticu upisao i neto plaću na godišnjoj razini od preko 107 tisuća kuna u travnu iste godine.
Zanimljivo je kako je Bartulica u svim dotadašnjim imovinskim kartica 'zaboravio' upisati važan detalj. Naime, propustio je upis tvrtke Servimus koju su u srpnju 2009. osnovali John Vice Batarelo i on sa sjedištem u Grahorovoj ulici u Zagrebu. U rujnu 2011. Batarelo, povratnik iz Australije i čelnik udruge Vigilare, istupio je uz Servimusa pa je tako jedini vlasnik ostao Bartulica. Znakovito je kako je Batarelo, koji je u spomenutom razdoblju bio i direktor, sakrio tu tvrtku u imovinskoj kartici. U prosincu 2012. Batarelo vlasništvo i direktorsku poziciju prepustio supruzi Željki Bartulici. Iako su dužnosnici dužni Povjerenstvu za sprečavanje sukoba interesa prijaviti i udjele u trgovačkim društvima svojih bračnih / izvanbračnih partnera, Bartulica ne upisuje tvrtku Servimus niti u jednu karticu čak ni kao imovinu supružnika. Dakle, tu se radilo o očitoj namjeri skrivanja vlasništva nad tvrtkom za poslovnja savjetovanja i upravljanja. Nad Servimusom je 22. veljače 2016. otvoren stečaj zbog dugovanja od 9.497,52 kn te i zaključen iste godine. Tvrtka je poslovala s manjim gubicima.
U to vrijeme Bartulica je sa suprugom živio u podsljemenskoj Nadvinoj ulici u stanu koji su kreditom izgradili njegovi roditelji Božica i Nikola (Nicholas) Dragutin Bartulica koji žive u američkom Misouriju. U prosincu je Servimus bio prijavljen u Petrovoj ulici, dakle u stanu koji je Bartulica u međuvremenu kupio kreditom i koji je kasnije i prijavio Povjerenstvu. Naime, Bartuličini roditelji su 21. veljače 1997. uzeli kredit kod Zagrebačke banke od 81.000 njemačkih maraka i rokom otplate od 15 godina kako bi hipotekarno kupili nekretninu u Zagrebu od obitelji Bićanić. Punomoć za sklapanje ugovora povjerli su Mati Krešiću. Ta nekretnina tada nije upisana u zemljišne knjige, a obiteljski stambeni objekt tek je bio u izgradnji. Bartuličini roditelji, iako su živjeli u SAD-u, očito su imali namjere povratka u Hrvatsku ili su pak kupnjom nekretnine u hrvatskoj metropoli, utirali put povratku svoga sina Stephena, odnosno Stjepe Bartulice u domovinu, dok su ulazili u tu transakciju.
Znakovito je kako su Bartuličini roditelji u svibnju 2015. na Općinskom sudu u Samoboru podigli tužbu preko odvjetnice Sandre Matijević protiv Paula i Randy Parsons iz SAD-a, nepoznatog boravišta, a radi utvrđenja prava vlasništva te su Parsonsi dobili odvjetnika po službenoj dužnosti Vladimira Miočinovića iz Samobora. Nije nam poznata suština tog zemljišnog spora. Detektirali smo kako je u Zagrebu otac Stjepe Bartulice poslovao i preko tvrtke Nikobart (očita kratica od Nikola Bartulica). Tvrtka je najprije poslovala u Stražničkoj u Samoboru na adresi Igora Bartulice. Nikobart je bila tvrtka registrirana za poslovanje i promet nekretninama te drugim poslovima. Jedini osnivač do 17. studenog 2011. bio je Igor ali je tada vlasnik postao otac saborskog zastupnika Bartulice, Nikola Dragutin Bartulica. U siječnju 2014. vlasnik te tvrtke postaje Stjepan Šarčević koji je 2009. bio direktor u Bilić Erić Security. Potom se mijenjala vlasnička struktura a sadašnji vlasnik i direktor je Ivan Šikić, Zagrepčanin koji se prošle godine preselio u njemački Allmendigen.
Iz navedenog se može zaključiti kao je otac zastupnika Bartulice, koji je liječnik u mirovini, očito poduzimao i poslovne korake u Zagrebu prije nego što se njegov sin odlučio na mala vrata ući u visoku hrvatsku politiku. Zataškavanje tvrtke Servimus u imovinskoj kartici nije jedini propust Stjepana Bartulice. Naime, on je čak i ove godine, nakon što je osvojio dostatan broj glasova da na listi Domovinskog pokreta uđe u Sabor, otvorio još jednu tvrtku u Zagrebu. Nazvao ju je Ppio consulting j.do.o., što je očita aluzija na Papu Pia. Sebe je upisao kao osnivača a suprugu Željku imenovao direktoricom. Tvrtku je osnovao 26. svibnja 2020 ali je službeno na Trgovačkom sudu u Zagrebu registrirana 2. srpnja ove godine. Zadnju imovinsku karticu Bartulica je predao 2. kolovoza 2020. Povjerenstvu nakon što je ušao u Hrvatski sabor kao zastupnik. Ni, u toj kartici nigdje nema spomena vlasništva nad tvrtkom. Među ostalim, Bartulica je naveo kako će se tvrtka Ppio consulting baviti podukom iz filozofije i politike, podukom iz govorne komunikacije ali i trgovinom te širokim spektrom poslova. Tvrtka je osnovana sa 10 kuna.
Bartulica je inače u imovinskoj kartici od entiteta naveo samo članstvo u udruzi Centar za novu kulturu. Bartulica je upisan kao predsjednik te udruge dok je na drugoj funkciji u Bartuličinoj udruzi Robin Harris. On je u žižu medija dospio 2013. kada je isplivalo kako je njega te Čileanca Josea Pineru, inače ministra u vrijeme ozloglašenog diktatora Pinocheta, odlučio angažirati kao savjetnike tadašnji predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko. Karamarko je Pinochetovog ministra planirao bio angažirati kao savjetnika za gospodrstvo. Za Harrisa je tada napisano kako je od 1978. do 1990. radio kao savjetnik Konzervativne stranke i tadašnjih vlada, a bio je i član političkog vijeća bivše britanske premijerke Margaret Thatcher.
Samostalno ili kao dio tima Bartuličin Harris napisao je nekoliko stotina premijerkinih govora. Zaposlen je u desno orijentiranom think tanku Politea, i sve do njezine smrti, ostao je blizak s Margaret Thatcher. Nikada nije bio blizak Davidu Cameronu, bivšem britanskom premijeru. Harris pripada staroj gardi i smatra da je Cameron izdao većinu konzervativnih načela. Tomislav Karamarko od HDZ-a je pokušava stvoriti konzervativno-demokršćansku stranku, i Pinera i Harris, trebali su pridonijeti tom cilju ali sve se izjalovilo kada je nakon afere 'konzultatica' Karamarko sletio s političkog trona i nestao s političke pozornice. Moguće da i Bartulica ima puno veće političke ambicije nego što se to zasad čini. Što se tiče njegovog neprijavljivanja tvrtki u imovinskim karticama, tu je sada na potezu Povjerenstvo za sprečavanje sukoba interesa.